Mrazený BARF je dočasne možné objednať iba na osobný odber🥩

Návod ako odstrániť zápach zo psa a starostlivosť o psie vrásky

Pravdepodobne sa zhodneme, že psy ako francúzské buldočky sú nesmierne roztomilé. Ich bucľaté telíčka a rozkošné tváre by sme najradšej vybozkávali… až kým ich kožné záhyby nezačnú zapáchať.

Na začiatok si treba odpovedať na otázku, z akého dôvodu môže váš pes páchnuť:

  • Pes sa jednoducho vyváľal v niečom smradľavom. Vedeli ste, že jedným z najodolnejších zápachov sú líščie exkrementy? Šup s ním do sprchy!
  • Pes má zdravotný problém ako zubný povlak alebo zápal paranálnych vačkov. To je samostatná kapitola, o ktorej si napíšeme nabúdce.
  • Dôvodom zápachu sú kožné vrásky. Máte šťastie, lebo v tomto článku sa dozviete, ako ľahko sa ich môžete zbaviť.

Hlboké vrásky na psom tele sú, laicky povedané, niečo ako jaskyne, či skôr úkryt pre mikroskopický svet baktérií. Zakaždým, keď sa váš pes naje, napije alebo potí, jedlo a vlhkosť naplnia „jaskyňu“ a vytvoria tam hostinu pre baktérie. Bez pravidelného čistenia tak rýchlo zistíte, že zanedbané kožné záhyby sú náchylné na infekciu a podráždenie.

pes-plemeno-mastif pes-plemeno-francuzsky-buldocek
 
 Ako odstrániť zápach zo psa spôsobený kožnými baktériami?

Prvým krokom k zabráneniu vzniku páchnucich alebo infikovaných vrások je ich pravidelné umývanie a sušenie. Zanedbaním vrások francúzskeho buldočka vystavujete psa riziku vážnejších zdravotných problémov, vrátane infekcií vrások na chvoste a nepohodlia v iných nýchylných oblastiach.

Väčšina veterinárnych lekárov súhlasí s tým, že vrásky buldočka by ste si mali čistiť aspoň raz denne. Častejšia frekvencia závisí od vášho psa, napríklad ak je „špinavý” jedák alebo sŕka vodu, možno bude potrebné, aby ste častejšie čistili jeho tvár.

Najlepší čas čistiť vrásky vášho psa je:

  • Po jedle
  • Po venčení alebo hre vonku
  • Kedykoľvek, keď bude mať váš pes tvár v špine
  • Predtým, ako váš pes pôjde v noci spať

Vyčistiť samotné vrásky je jednoduché ako narátať do troch.

Na odstránenie nečistôt a vrások medzi vráskami použite čistú vlhkú handričku. Venujte osobitnú pozornosť každej vráske, najmä tým hlbokým.

Po hlbkej handričke vrásky jemne prebehnite opäť čistým, mäkkým a suchým uterákom, aby ste odstránili všetku zostávajúcu vlhkosť. Naneste na vrásky upokojujúci krém, ktorý pomáha znižovať diskomfort a podporuje hojenie vrások.

balzam-na-vrasky-wrinkle-balm sampon pre odolnu spinu

Ultimátny balzam na psie vrásky Wrinkle Balm

Balzam na vrásky bol vynájdený na počesť všetkých našich vráskavých priateľov – od francúzskych buldočkov až po anglických mastifov a mopslíkov.

Balzam na vrásky Wrinkle Balm je nabitý prírodnými organickými a vegánskymi ingredienciami, starostlivo vybranými pre svoje liečivé, upokojujúce a ochranné účinky. Balzam na vrásky sa dá použiť na ošetrenie všetkého, od dermatitídy kožných záhybov, po kvasinkové a bakteriálne infekcie, spolu so začervenaním, zápalom, páchnucim zápachom, medziprstovými cystami, vypadávaním vlasov a podobne.