Mrazený BARF je dočasne možné objednať iba na osobný odber🥩

8 odpovedí, ktoré vám uľahčia život so šteniatkom

Adoptovali ste si šteniatko a zisťujete, že vaše klbko radosti vie občas poriadne potrápiť? Pomôžte si rôznymi overenými vychytávkami, ktoré sú navrhnuté s účelom uľahčiť vám výchovu šteniatka a zachrániť byt pred demoláciou. 

Ako odstrániť pach moču v domácnosti?  

Pokiaľ sa váš pes v domácnosti pomočil, je dôležité odstrániť pach po moči a zabrániť psovi značkovať omočené miesto. Pach a škvrny z moču nadobro odstránite s enzymatickým prípravkom Urine Destroyer. Urine Destroyer obsahuje funčkné a bezpečné pro-baktérie, ktoré za pár minút zlikvidujú močové bielkoviny na inkriminovanom mieste. Tento prípravok neobsahuje žiadnu agresívnu chémiu, preto je bezpečný aj pre použitie v domácnosti so zvieratami. A to najdôležitejšie – Urine Destroyer špinu a pach skutočne hĺbkovo odstráni, nie iba prekryje.

Enzymatický odstraňovač moču Urine Destroyer stojí iba 6.95 €, ale ako pomocník v domácnosti so šteniatkom je nenahraditeľný. 

Ako vyčistiť gauč, matrac alebo koberec od moču? 

Okrem Urine Destroyeru môžete okamžite odstrániť moč z textílie napríklad prípravkom enzymatický čistič kobercov Simple Solution. Je to prášok, ktorý jednoducho nasypete na omočené miesto, necháte ho pracovať a po chvíli povysávate. Nemusíte pri škvrne kľačať ani drhnúť ju vodou, tento prášok na rýchly a efektívny zásah proti škvrne na textíliách spraví špinavú prácu za vás.

Enzymatický čistič kobercov Simple Solution vám pomôže vyčištiť gauč, matrac alebo koberec od moči.  

Ako naučiť šteniatko na toaletu? 

Ak vaše šteniatko ešte nie je natrénované používať toaletu vonku, ako dočasné riešenie vám môžu poslúžiť plienky alebo prenosná toaleta pre psov.

Jednorazové plienky pre psov Simple Solution fungujú ako plienky pre deti, s tým rozdielom, že niektorí neposední psíkova sa ich zo seba snažia strhnúť. Zmerajte obvod a váhu vášho psíka a na základe toho vyberte optimálnu veľkosť S až XL. Plienku viete podľa potreby v páse utiahnuť suchým zipsom. A potom si držte palce, aby váš psík plienku toleroval.

Ak je močenie psíka dlhodobý problém, môžete vyskúšať aj prateľné látkové plienky, ktoré sú o niečo elegantnejšie a ekologickejšie riešenie. Odporúčame však kúpiť aspoň 2 páry, aby ste mali čo použiť v čase, keď použitá plienka skončí v práčke.

Pokiaľ vaše šteniatko prejavuje vytrvalosť v odmietaní nosiť plienku, môže vám pomôcť tolatea pre psov Petkit Pura Dog. Tréningový záchod Petkit Pura Dog je ideálnym riešením na tréning pomočovania v domácnosti. Do toalety vložíte tréningovú podložku od Simple SolutionPriehľadná mriežka na povrchu záchodu umožňuje pretečenie moču do vnútra toalety, kde ho zachytí tréningová podložka, ktorá je nenápadne skrytá vo vnútri. Inovatívna rukoväť na panely umožňuje otvoriť zásobník iba prstami, čo zjednodušuje proces výmeny tréningových podložiek.

Ako zabrániť obhrýzaniu nábytku, topánok a podobne?

Môžete použiť bezpečný sprej proti obhrýzaniu Chew Stopper s horkou príchuťou, ktorá šteniatko odrádza od lízania či hryzenia náhodných predmetov. Tento sprej sa dá dokonca použiť aj na zabránenie olizovania kože, obväzov či stehov po operácii. Jednoducho ho aplikujete rozprašovačom na dané miesto a vaše šteniatko si dá konečne na chvíľu pokoj. 

Sprej proti hryzeniu nábytku Chew Stopper ochráni od zúbkov šteniatka váš nábytok aj vaše nervy.

 simple solution chew stopper 4 600x600 1  

Ako vyčištiť psovi uši?

Čistenie zdravých uší psa nemusíte nechávať iba na veterinára alebo psí salón. Ušká môžete jemne a opatrne vyčištiť aj bez stresov v pohodlí domova, ale v prípade, že ste v uchu nespozorovali príznak zápalu alebo inej zdravotnej komplikácie. Ak áno, treba nechať akýkoľvek zásah v uchu na veterinára. Môžete použiť roztok na čistenie uší a vatpvú guličku.

Ešte jednoduchšie riešenie sú vlhké náprstky na čistenie uší od Vet’s Best, ktoré si len nastoknete na prst a opatrne vyčistíte uško. Čistenie uší má byť súčasťou pravidelnej starostlivosti o psa a pôsobí prevencia pred ušnými ochoreniami. Tieto obrúsky existujú aj vo variante na čistenie očí a zubov psa

Ako odstrániť zápach zo psa?

Vaše šteniatko, ale aj dospelý pes, nie je vždy len voňavé klbko radosti. Niekedy je to poriadna špinavá guľa chlpov 🙂 Na udržanie voňavého kožúšku medzi kúpaním môžete použiť suchý šampón pre psov Waterless Dog Dry v prášku. Po aplikácii stačí psíka poriadne vykefovať.

Bezoplachový sprej na srsť Animology Mucky Pup zase stačí len nastriekať na psíka a vmasírovať do kožuchu.

 
 

Ako si uľahčiť tréning povelov? 

Clik-R™ Klip je dômyselné a jednoduché zariadenie na učenie základných povelov alebo aj na vylepšenie dôsledného výcviku. Pomopou tejto dômyselnej pomôcky môžete naučiť vášho psa, že cvknutie klikerom znamená, že dostane odmenu. Klikerom tak môžete trénovať takmer čokoľvek, od základnej poslušnosti príkazov až po triky a výcvik obratnosti.