Mrazený BARF je dočasne možné objednať iba na osobný odber🥩

3 kroky na domácu starostlivosť o psie labky v zime

Labky v zime dostávajú zabrať. Sú vystavené toxickým chemikáliám z ciest a drsnému ľadovému povrchu, čo spôsobuje riziko vysušenia, popraskania, omrzlín alebo chemických popálenín. Našťastie, existuje niekoľko opatrení, ktoré pomôžu udržať labky vášho psa zdravé.

K dispozícii je viacero ochranných balzamov, ktoré pomáhajú chrániť labky vášho psa. Dokážu to dokonca aj niektoré ľudské produkty. Akonáhle nájdete balzam, ktorý sa vám pozdáva, urobte nasledujúce 3 opatrenia. Pokiaľ ste spozorovali, že psík potrebuje zvýšenú starostlivosť o labky, nákup balzamu neodkladajte, aby sa situácia ešte nezhoršila.

1. krok: Pripravte psie labky na aplikáciu balzamu

Ak má váš pes dlhé chlpy, pomocou zastrihávača udržujte srsť medzi vankúšikmi labiek krátku, aby žiaden z chlpov neprichádzal do kontaktu so zemou. To pomôže zabrániť tomu, aby sa medzi vankúšikmi labiek a okolo nich tvorili ľadové guľôčky, ktoré môžu byť bolestivé a spôsobiť mechanické poškodenie. Krátka srsť tiež uľahčuje aplikáciu balzamu na labky.

Udržiavanie upravených pazúrikov je dôležité po celý rok, ale o to viac v zime, pretože dlhé pazúriky nútia labku roztiahnuť sa a je tak pravdepodobnejšie, že sa medzi vankúšikmi bude hromadiť sneh a ľad. Tesne predtým, ako vyjdete na prechádzku, naneste na labky tenkú vrstvu ochranného balzamu alebo vazelíny

Účinok organických balzamov na labky od Natural Dog Company je overená tisíckami psov.

2. krok: Počas venčenia dávajte pozor na soľ a rozmrazovacie látky na cestách

Treba si uvedomiť, že soľ a väčšina rozmrazovacích látok môžu byť pre našich psích priateľov toxické. Snažte sa držať psa mimo ciest a chodníkov, ktoré sú silne ošetrené soľou a chemickými rozmrazovačmi.  Keď ste vonku, nenechajte svojho psa jesť snehovú kašu alebo piť z kaluží v blízkosti udržiavaných ciest a chodníkov.

3. krok: O labky v zime sa treba starať aj po venčení

Po prechádzke utrite labky psa teplou handričkou, aby ste odstránili sneh a ľad. Potom naneste ďalšiu vrstvu balzamu, aby ste upokojili podráždenie a zabránili vysušeniu labiek.

 
 Majitelia psov sa často sťažujú, že psík si labky namazané balzamom či vazelinou snaží zlízať. Preto odporúčame siahnuť po balzame so 100% prírodným zložením vyrobený zo surovín, ktoré psíkovi nemôžu ublížiť ani po prehltnutí. Aby ste psíka rozptýlili od lízania labiek, pokúste sa ho zabaviť a presmerovať jeho pozornosť na hračku. Takisto môžete vyskúšať naniesť balzam a následne nôžky vložiť do detských ponožiek, ktoré urýchlia vstrebanie liečivých olejov.
 

Ďalšie dôvody, ktoré môžu spôsobovať suché, drsné alebo poškodené labky:

  • Horúce počasie a povrchy – prečítajte si ako sa starať o psie labky počas leta
  • Hyperkeratóza – prečítajte si, čo táto diagnóza môže spôsobiť vášmu psíkovi
  • Alergie – alergia na alergén vo vonkajšom prostredí (napríklad peľ) alebo na potravu sa môže odraziť aj na zlom stave labiek.

Zima môže byť na chodidlách nášho psa náročná, ale dobrá starostlivosť a ochrana labiek pomocou balzamu alebo topánok je tá správna cesta k udržaniu zdravých, hebkých labiek bez zranení a zlupujúcej sa kože.