Mrazený BARF je dočasne možné objednať iba na osobný odber🥩

2 spôsoby, ako pripraviť svojho psa na chladné počasie

Bezpečnosť psov v chladnom počasí je dôležitá téma, o ktorej sa hovorí oveľa menej ako o vysokých teplotách. Aj keď má váš pes teplú hrubú srsť, nie je stopercentne imúnny voči chladnému počasiu. Prirovnali by sme to k teplej vetrovke. Zohreje vás, avšak keď ste dlho vystavený chladu, pocit zimy si vás skôr či neskôr nájde aj pod vrstvou oblečenia.

Počas leta sme sa pozreli na to, ktorých 10 plemien psov je najviac ohrozených klimatickou zmenou kvôli väčšej predispozícii na ochorenie z tepla. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko chladného počasia zvládne váš pes?

Starostlivosť o psa prispôsobená individuálnym potrebám

Prirodzene, niektorí psi sú schopní odolávať oveľa chladnejším teplotám ako iní. Možno vám hneď napadli napríklad psie záprahy, ktoré sú vybavené ultra hrubými kožuchmi. Krátkosrsté psy sú pri rovnakých teplotách oveľa náchylnejšie na umrznutie.

Tolerancia vášho zvieraťa na zimné počasie sa bude líšiť od ostatných psov v závislosti od jeho telesného tuku, typu srsti, úrovne fyzickej aktivity a celkového zdravia. Chlad tiež môže zhoršiť niektoré choroby u psov, napríklad artritídu alebo ochorenie kĺbov, a sneh zase zhoršuje pohyblivosť starších psov.

Niektoré zdravotné podmienky môžu spôsobiť, že váš pes bude náchylnejší na chlad. Sú to napríklad cukrovka, srdcové choroby, hormonálna nerovnováha alebo ochorenie obličiek. Šteňatá tiež nie sú také efektívne pri regulácii svojej telesnej teploty. Psy s kratšími nohami môžu pociťovať intenzívnejší chlad, pretože ich telo je bližšie alebo v kontakte s chladnou zemou.

1. spôsob: pokiaľ treba, pripravte si oblečenie pre psov

Niekto sa možno na obliekaní psov smeje, ale nosenie pohodlnej, teplej bundy môže skutočne prospieť celkovému pohodliu vášho psa. Najmä u psov s krátkou srsťou. Ak váš chlpáč nie je zvyknutý alebo vybavený pre chladné počasie, bunda pre psa je rovnako užitočná ako bunda pre vás. Niektoré psy sa dokonca zdráhajú ísť von a vykonať svoju toaletu v chlade.

Pozrite si napríklad ponuku funkčného teplého oblečenia pre psov Ruffwear, ktoré zahraje aj v tom najextrémnejšom počasí.

2. spôsob: starajte sa o miesta, na ktorých je váš pes náchylný chlad

Ňufák vášho psa je možno jeho najobľúbenejšou časťou tela; psy ich používajú takmer na všetko. Všimli ste si niekedy, ako majú psy všeobecne vlhký ňufák? Je to preto, lebo táto vlhkosť im v skutočnosti pomáha zachytiť viac okolitých vôní s väčšou presnosťou. Suchý nos psa nie je schopný zachytiť pachy rovnakým spôsobom a môže spôsobiť vášmu psovi vážne nepohodlie.

Ňufáky psov sú obzvlášť náchylné na vysychanie a podráždenie, ak sa váš pes hrá vonku na snehu. Ak ste na svojom psovi spozorovali príznaky vysušeného ňufáku, môžete tento stav zmierniť alebo úplne odstrániť s balzamom Snout Soother

Upokojujúci balzam Snout Soother uzdravuje suché nosy psov už po niekoľkých aplikáciách. Snout Soother tiež poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany pred poveternostnými vplyvmi, takže nielen hojí, ale aj chráni ňufák aby zostai hladký a zdravý.

Ďalším kritickým miesto sú labky, ktoré sú v priamom kontakte s častokrát ostrým ľadom alebo cestou posypanou soľou či chemickými prípravkami proti mrznutiu. Chlad vysušuje pokožku na packách, a tie sú potom náchylnejšie na zranenie či infekciu. Iritujúca chémia zase môže citlivé psie labky podráždiť.

Čo môžete urobiť pre psie labky v zime

Predtým, ako dorazí prvá poľadovica:
  • Zastrihnite chlpy svojho psa okolo jeho labiek, aby ste zabránili hromadeniu snehových guľôčok, ktorý by mohli spôsobovať bolesť
  • Strihajte nechty svojho psa. Toto je dôležitá činnosť po celý rok, ale o to viac v zime. Dlhé nechty spôsobujú, že sa labky vášho psa roztiahnu, čo uľahčuje hromadenie snehu, ľadu a nečistôt medzi packami.
Po príchode zimy:
  • Robte častejšie kratšie prechádzky, na rozdiel od 1-2 dlhých prechádzok denne. To pomáha obmedziť riziko omrzlín a hypotermie. Medzi príznaky podchladenia patrí triaška, letargické alebo úzkostné správanie.
  • Po prechádzke vonku vždy očistite labky vášho psa teplou vlhkou utierkou. Tým sa odstránia všetky rozmrazovače alebo iné chemikálie, ktoré sa môžu prichytiť na labky, a zabráni sa ďalšiemu podráždeniu. Navyše, váš pes nebude lízať toxíny. Umožňuje vám to tiež odstrániť ľadové guľôčky, ktoré sa mohli vytvoriť medzi prstami vášho psa.
  • Chráňte labky vášho psa pred drsnými zimnými prvkami nanesením prírodného balzamu PawTection na psie labky ešte skôr, ako vyrazíte na prechádzku. Na obnovenie vlhkosti naneste po návrate môžete použiť hydratačný balzam Paw Soother.

Zdroje použité v článku:

Cold wheater animal safety

How to maintain healthy dog paws in winter