Mrazený BARF je dočasne možné objednať iba na osobný odber🥩

Pablo cestuje – 8 produktov na cestovanie so psom

Cestovanie so psom môže byť pre niekoho stresujúca záležitosť, pre niekoho je to zase dobrodružstvo a kvalitne strávený čas so svojim chlpáčom. Pre tých, ktorí si na cestovanie so psom trúfnu, sme pripravili sériu článkov o produktoch, ktoré sa oplatia na bezproblémové spoločné dobrodružstvá zaobstarať.
 
pablo amstaffwondering v2 pablo amstaffwandering

Autorka foto: Amstaffwandering

O svoje cestovateľské skúsenosti a tipy na cestovanie so psom sa s nami podelili majitelia Pabla, ktorého môžete sledovať na Instagrame ako @amstaffwandering.

Pablove tipy na produkty, bez ktorých sa počas cestovani nezaobídete

1. Cestovná miska Beco

Cestovná miska je základný doplnok na cesty so psom. Ide o silikónovú skladaciu misku s rôznymi objemami, ktoré sa vyberajú podľa veľkosti psíka. Ľahučká miska je vhodná na cestovanie alebo turistiku, kedy ju možno zložiť a tak nezaberá veľa miesta.

cestovna miska beco zuzalo pablo cestuje amstaffwandering cestovna miska beco zuzalo pablo cestuje
 

Autorka fotografií: Amstaff Wandering

 

Beco cestovná miska vyrobená s pružného ekologického silikónu, ktorý je jednoduchý na údržbu. Na skladacej miske sa nachádzajú dve ušká, na ktorých si viete pripnúť karabínku a následne zavesiť na batoh. „Cestovnú misku od Beco máme vždy a všade, vždy po použití ju ľahko utrieme a zložíme,“ vravia majitelia Pabla. Táto miska je skutočne úžasná, odolná, trvácna, a dokonca ju viete umývať aj v umývačke.

Ďalšou alternatívou na cestu je cestovná fľaša KONG, ktorá vám poslúži zároveň ako miska.

Výhody fľašky oproti skladacej miske:

  • Vo fľaške viete odniesť rovno aj vodu
  • Materiál (nerez/plast)

 Nevýhody:

  • Niektoré psíky sa z nej nenapijú (pre veľké psy je príliš malý otvor na papuľku)
kong flasa zuzalo na vodu 2 2
 

Autorka fotografií: Amstaff Wandering

 

2. Cestovný balzam na labky Pawtection

Balzam na labky je pevnou súčasťou našej psej lekárničky. O psie cestovateľské labky sa treba starať. Či už idete len po rozhorúčenom betóne, skalách, po snehu alebo ľade, labky dostávajú vždy zabrať.

Našim záchrancom a prevenciou je balzam na labky od Natural Dog Company – PAWTECTION. Vždy sa snažíme vyhnúť zbytočnej chémii a skočiť radšej po prírodnej forme kozmetiky či prípravkov.

Balzam na packy PAWTECTION je špeciálne navrhnutý tak, aby vytvoril ochranný filter, ktorý pomáha zablokovať vlhkosť a zabraňuje vysušeniu a poškodeniu labiek. Chráni citlivé labky pred rôznymi povrchmi. Zároveň pomáha znižovať vplyv alergénov ako je tráva, peľ či plesne.

3. Zooro kefa

Zooro kefa je naša záchrana na krátku srsť nielen na cestách, ale aj doma. Nakoľko na cestách prespávame v rôznych Airbnb zariadeniach či hoteloch, chceme byť ohľaduplní a nezanechať na ubytovaní niekoľko zapichnutých psích chlpov.

Zooro kefa slúži ako mašina proti plznutiu – doslova a do písmena. Pomocou Zooro kefy sa vyčešú odumreté chlpy psa bez poškodenia pokožky a podporí sa rast novej, zdravej a lesklej srsti. Hrebeň prekrví kožu zvieraťa jemnou masážou a zároveň odstráni staré nadbytočné chĺpky. Na cestách sa snažíme byť aj ekologickí, takže je príjemným plusom, že Zooro kefa je ručne vyrábaná z dreva a má dlhoročnú záruku.

 
 

4. Earth Rated vlhčené utierky a vrecká

Predstavte si situáciu, kedy si váš štvornohý maznáčik uľaví a vy to nemáte ako zodvihnúť – presne na to máme vždy poruke ekologické vrecká od Earth Rated. Nielenže sú ekologické, no skutočne pevné, nepriesvitné a veľké. Dokonca sú v ponuke aj s vôňou levandule.

Dlho sme hľadali vlhčené utierky pre psíka. Keď nasadáte do auta so psíkom, nechcete, aby vám piesok z vody, zoschnuté blato a podobne zašpinil interiér auta. Zároveň sme hľadali niečo, čo by sme nemuseli špinavé v aute skladovať, ale mohli okamžite vyhodiť. V drogériách sme vždy siahli po prvotnom nápade, a to po detských vlhčených utierkach, ktoré sa však nedali skompostovať a mali zbytočne púdrovú vôňu a častokrát zlý uzáver, kde sa nám pri rýchlosti nasadania do auta stalo, že sme ich nie vždy dobre zavreli a zbytočne nám potom vyschli.

Potom sme však objavili ekologické kompostovateľné psie vlhčené utierky bez vône Earth Rated, ktoré spĺňajú všetky naše očakávania.  Dokonca majú skvelý pevný uzáver. Sú rýchlo sajúce, trvácne a odolné. Vyskúšali sme ich nielen na Pablových labkách, ale aj na tých svojich 🙂

5. Hračky a krmivo

Obľúbenou súčasťou Pablovej cestovnej výbavy sú hračky a krmivo (alebo ako my hovoríme, papinka :)) Najobľúbenejšou hračkou je loptička Beco, do ktorej je možné vložiť pamlsky, čím sa psík zabaví. Vynikajúce sú aj rôzne hračky, ktoré sa vznášajú vo vode.

Nakoľko BARFujeme a nie vždy je možné vziať so sebou mrazené či čerstvé mäso, na cesty siahneme po forme konzerv. Najviac sa nám osvedčili „konzervy” vo forme tetrapackov alebo ešte lepšie, vrecúšok z recyklovateľného plastu, ktoré sú (najmä v batohoch) spratnejšie.

Pokiaľ cestujete s konzervami, určite oceníte silikónový vrchnák na konzervy od Beco, ktorý udrží všetky pachy konzervy „vo vnútri”.

Pre majiteľov, ktorí kŕmia granulkami, existujú zase cestovné vaky na granule.

6. Príslušenstvo do vody a horúčav

Pri vodných športoch sa nám osvedčili 2 vychytávky, a to špičková plávajúca vesta pre psov od Ruffwear, ktorá Pabla nadnáša aj v burlivejších vodách, a vodeodolný obojok NeoPro od Zee.dog, ktorý stačí opláchnuť a je znova čistý a 

Ruffwear vyrába okrem iného aj chladiace vesty pre psov, ktoré pomáhajú psíkovi udržiavať bezpečnú telesnú teplotu aj pri horúčavách a vysokom výkone.

My sme siahli po samochladiacej podložke Duvo+. Tá sa aktivuje tlakom do niekoľkých minút po tom, ako si na ňu psík lahne. Je to must-have do auta bez klímy, do rozhorúčeného bytu alebo na letnú terasu. 

pablo amstaffwondering vesta ruffwear obojok neopro zeedog vodeodolny

 

Viac zaujímavých informácii a tipov nájdete na Instagram profile autorky článku a jej psíka Pabla @amstaffwandering.