Mrazený BARF je dočasne možné objednať iba na osobný odber🥩

Kávovníkové drevo ako žuvacia hračka pre psov – čo potrebujete vedieť

Zhrnuli sme pre vás všetko, čo by ste mali vedieť o kávovníkovom dreve, žuvacej hračke pre psov s „efektom zubnej nite”.

Väčšina psov miluje žuvanie. Všimne si to každý majiteľ šteniatka, ktorý práve objavil dohryzené topánky či nohy od stoličiek. Ako sme už spomínali v článku o zdravotných benefitoch parohov, pre psov môže byť žuvanie spôsob ako zmierniť stres a nudu, a zároveň im pomáha mechanicky čistiť zuby.

Niektorí psi milujú kosti, zatiaľ čo iní uprednostňujú parohy, syrové tyčinky alebo gumené hračky typu KONG. Novinkou medzi žuvacími hračkami je kávovníkové drevo. Vôňou aj textúrou je podobné vetvám stromov, ktoré používa na žuvanie mnoho iných druhov zvierat vrátane vlkov.

 

V čom je kávovníkové drevo výnimočné?

Ručne opracované drievko v rôznych veľkostiach pochádza zo stromu kávovníka. Oproti bežnému drevu má však celú radu výhod:

🌿  BEZ ADITÍV A KONZERVANTOV: Psom ide žuvanie kávovníka prirodzene, bez potreby akéhokoľvek dochucovania. Psy inštinktívne vedia, čo majú s drevom robiť 🙂

🪓  MENEJ TRIESOK AKO BEŽNÉ DREVO: Vďaka extrémne silným väzbám medzi vláknami je kávovníkové drevo tvrdšie ako iné druhy dreva, preto tvorí menej triesok. Tých pár jemných triesok, ktoré pri hryzení vzniknú, stačí jednoducho pozametať a vyhodiť. 

🦷  ČISTÍ ZUBY: Keď pes drevo žuje, z dreva sa vplyvom psích slín vyplavujú jemné drevité vlákna, ktoré fungujú ako zubná niť a pes ich bez problémov strávi.

💪  VYSOKÁ ODOLNOSŤ: ide o pevnú a trvácnu hračku. V závislosti od žuvacích zvykov vášho psa, a takisto v závislosti aj sily jeho čeluste, kávovníkové drevo môže vydržať až niekoľko týždňov. 

Odkiaľ kávovníkové drevo pochádza?

Kávovníkové drevo je vedľajší produkt kávového priemyslu. Vyrába sa z konárov a koreňov kávovníka Coffea canephora, ktoré by bolo inak skončilo ako odpad. Ide teda udržateľný prírodný zdroj. Kávovníkové drevo z našej ponuky pochádza z juhovýchodnej Ázie, konkrétne z Vietnamu, nakoľko ide o jedného z hlavných svetových producentov kávy. Kvalita dreva je následne kontrolovaná v Nemecku.

Kávovníkové drevo NEOBSAHUJE kofeín, žiadne kalórie, alergény ani umelé dochucovadlá.

Na čo si dávať pri hraní sa s drevom pozor?

Ako pri každej jednej žuvacej hračke na svete, aj pri žutí kávovníkového dreva by ste psíka nemali nechať bez dozoru.

  • Kávovníkové drevo sa neodporúča pre šteniatka mladšie ako 6 mesiacov.
  • Malé triesky nie sú problém, rovnako ani jemné praskliny v dreve.
  • Pokiaľ váš pes rozkkúše drevo na polovicu, prípadne z neho odlomí väčší kus, hračku vyhoďte.
  • Nie každá žuvacia hračka sadne každému psovi. Pre psov s extra silnou čelusťou môže byť drevo príliš mäkké. Pokiaľ váš pes nejaví o drevo záujem, posuňte ho inému psíkovi.

Kávovníkové drevo najvyššej kvality nájdete v našom eshope.

 

Zdroj: Canophera