Mrazený BARF je dočasne možné objednať iba na osobný odber🥩

Vyberáme Yoggies granule a konzervy – návod ako na to

Yoggies je česká značka krmiva pre psy a mačky, ktorú preslávili jej kvalitné granule lisované za studena. Nakoľko sa u našich zákazníkov tešia veľkej popularite, rozhodli sme sa odpovedať na najčastejšie otázky, ktoré sa pýtate pri kúpe Yoggies. 

 

Na úvod pár stručných info o granuliach Yoggies:

 • Granule Yoggies sú 100% bez chémie, obilia a lepku.
 • Obsahujú až 87% mäsa pred sušením.
 • Obsahujú probiotiká pre lepšie trávenie
 • Receptúra je zostavená na štýl BARF.
 • Granule znižujú riziko torzie žalúdka a potravinových alergií.

Okrem za studena lisovaných granúl ponúka Yoggies aj mäsové konzervy s kúskami svaloviny a široký výber zdravých pamlsiek.

OBSAH ČLÁNKU:

 1. Ako vybrať správne Yoggies granule pre svojho psa?
 2. Aký je rozdiel medzi konzervami Yoggies?
 3. Ktoré Yoggies pamlsky sú najobľúbenejšie?
 4. Aký je rozdiel medzi za studena lisovanými granulami a bežnými granulami, ktoré poznám z obchodov?
 5. Aké je dávkovanie granúl Yoggies?

1. Ako vybrať správne Yoggies granule pre svojho psa?

Všetky Yoggies granule sú all life stages, teda pre psy v každom veku (vrátane šteniatok a seniorov). Každý psík je individuálny a môžu mu sadnúť iné granule ako nižšie odporúčané, ale môžete sa riadiť aj nasledujúcimi info:

Kuracie Yoggies sú „zlatou strednou cestou”. Majú dostatok vitamínov, vlákniny, kĺbovej výživy, prebiotík aj probiotík pre zdravie a imunitu každého psa. Tieto granule odporúčame pre dospelé psy pri strednej a vyššej záťaži.

Jahňacie Yoggies sú diétnejšie a skvele stráviteľné každodenné krmivo primárne pre dospelé psy v nižšej až strednej záťaži. Je vhodné aj pre psy s diétami, alergiami a zažívacími ťažkosťami.

Kačacie Yoggies Active možno odporučiť ako primárne granule pre šteňatá a pre dospelé psy vo vysokej záťaži, aktívne a pracovné psy všetkých plemien. Hodí sa aj pre gravidné sučky, sučky v laktácii.

Kozie Yoggies odporúčame pre starších psíkov, psíkov s nadváhou, potravinovou alergiou, alebo na rôznych diétach. Môžu byť aj zdravou a chutnou alternatívou veterinárnych diét (po porade s veterinárom).

Morčacie monoproteínové Yoggies sú vhodné pre psov v menšej alebo stredne veľkej záťaži. Ideálne od 1 roku života, alebo pre staršie šťeňatá, keď chcete prejsť na menej tučné granule (napríklad zmeniť po Yoggies Active). Majú menší obsah tuku.

Yoggies granule sú tvrdé, vďaka čomu mechanicky čistia psí chrup. Vyššia tvrdosť však môže vadiť starším psíkom s menším počtom zubov, ktorí inklinujú k mäkššej strave.

Pozrite si výber YOGGIES MINI granule pre malých psov

Pozrite si výber YOGGIES granule pre stredne veľkých a veľkých psov

yoggies granule yoggies

Zdroj: Instagram Zuzalo / @amstaffwandering | Zdroj: Instagram Yoggies CZ

2. Aký je rozdiel medzi konzervami Yoggies?

Všetky konzervy Yoggies v našej ponuke (s výnimkou hydinovej) sú monoproteínové, čo znamená, že obsahujú iba 1 zdroj mäsa, teda proteínu. 

Konzerva s najvyšším podielom mäsa je kačacia konzerva s brusnicami – obsahuje až 90% mäsa. 

Hovädzia konzerva a zverinová konzerva obsahujú 65% mäsa. 

Medzi úplne najobľúbenejšie patrí jahňacia konzerva s váhou 200 g a s 62% obsahom jahňaciny, ktorá sa radí medzi ľahšie mäsá.

Hydinová konzerva obsahuje 59% mäsovej zmesy z kuraťa, kačice a morky, takže nie je vhodná pre psy s alergiou na kuracie mäso. 

Všetky konzervy sú bez obilnín a bez chémie

yoggies pamlsky yoggies konzervy
 

3. Aké sú najobľúbenejšie pamlsky Yoggies?

Absolutným hitom sú hovädzie B.A:R.F výcvikové kúsky, ktoré obsahujú iba 100% čistej sušenej svaloviny v takej kvalite, že ich môžete pokojne ochutnať aj vy. 

Z trvácnych pamlsiek odporúčame FIT klátik, ktorý psíkovi vydrží viac hodín – pozor však, pri dlhom žužlaní pamlska púšťa “farbu”, preto si treba dávať pozor, aby psík nezašpinil pelech alebo koberec. 

Veľmi obľúbenými sú aj špenátovové sucháre, a to dokonca aj napriek tomu, že neobsahujú mäso. 

Výhodou pamlsiek FIT KOSTIČKA je zase to, že menšieho psa (s váhou do 5 kg) táto pamlska nasýti ako bežná porcia granúl. 

4. Aký je rozdiel medzi sa studena lisovanými granulami a bežnými granulami?

Zjednodušene vysvetlené, bežné tepelne upravené granule sa vyrábajú zo zmesi čerstvého mäsa (pozor, toto platí iba v prípade prémiových značiek ako napríklad Canagan v našej ponuke), ďalej sušenej mäsovej či mäsokostnej múčky a ďalších zdrojov sacharidov, tukov vitamínov (ryža, zelenina, v lacných granulách najmä pšenica a kukurica). Z tejto zmesy sa vytvorí cesto, ktoré sa pri teplote okolo 190°C vytvaruje do granuliek. Následne sa granulky obohatia o prídavky v podobe vitamínov a konzervantov. 

Treba však povedať, že extrudované granule nemusíte hneď zatracovať – prémiové tepelne upravené granule z kvalitných surovín s čerstvým mäsom ako hlavnej suroviny v zložení môžu psovi poskytnúť všetko, čo potrebuje pre zdravý fyzický aj psychický vývoj.

Za studena lisované granule, ako už hovorí názov, obsahujú najmä surové mäso (v Yoggies je to 87% pred sušením) a surové ovocie a zeleninu, ktoré sú následne pomaly sušené pri teplotách max. 38°C. Originálne granule lisované za studena musia byť potom balené v papierovom vreci, aby krmivo vrátane probiotických kultúr „dýchalo“.

5. Aké je dávkovanie Yoggies granúl?

Obecné pravidlov prípade Yoggies znie, že zdravý pes by mal mať denný príjem zhruba 1.2% svojej hmotnosti. 

Napríklad ak váš pes váži 10 kg, 1% je 100 g, a teda jeho denná dávke 1.2% je 120 gramov.

Pomôcť vám môže aj kalkulačka krmných dávok, ktorú má výrobca Yoggies zverejnenú na svojom webe.

Zdroje použité v článku:

 • Yoggies 
 • L. Michalička, M. Michaličková: Sprievodca výživou psov, 2021