Mrazený BARF je dočasne možné objednať iba na osobný odber🥩

6 dôvodov, prečo je hotový BARF ideálny spôsob ako začať s barfovaním

Hotový BARF je skvelé riešenie pre majiteľov psov a mačiek, ktorí by radi začali s barfovaním, ale majú obavy ohľadom optimálneho zloženia krmiva, časovej náročnosti prípravy a potreby používania doplnkov výživy.

Aby sme barfovanie priblížili aj majiteľom, ktorí nemajú čas naštudovať si optimálne zloženie a princípy BARF stravy, zaradili sme do našej ponuky hotový BARF – produkty MUSH Vaisto z Fínska. Toto kompletné menu je vyrábané nutričnými špecialistami s ohľadom na výživové potreby psov, a zároveň s ohľadom na vaše pohodlné kŕmenie.

MUSH tak vyvracia 6 najčastejších obáv, ktoré trápia majiteľov psov a mačiek uvažujúcich o prechode na BARF potravu.

1. Ak sa bojíte, že barfovanie je príliš komplikované

Pokiaľ si chcete uľahčiť kŕmenie psa surovou potravou, hotový BARF môže byť vašim prvým krokom k barfovaniu. V minulosti si majitelia psov a mačiek museli naštudovať princípy kŕmenia surovou stravou, zháňať si rôzne prísady a miešať ich svojmu psovi sami. Mnoho majiteľov uprednostňuje tento prístup dodnes, a tí ostatní si zase môžu vybrať z množstva kompletných BARF menu, ktoré sú dnes na trhu dostupné. Napríklad takmer každý produkt od MUSH sa skladá z troch rôznych zdrojov mäsa a je vyvážený zmesou zeleniny a olejov tak, aby vyhovoval výživovým požiadavkám psov tým najprirodzenejším spôsobom, teda tak, ako by to bolo vo voľnej prírode.

2. Ak neviete, ako s BARF začať

Pri hotovom BARFe nemusíte mať žiadne predchádzajúce vedomosti o tom, ako kŕmiť psa surovou stravou. Porcie MUSH Vaisto® zahŕňajú mäso, kosti a orgány troch rôznych zvierat a sú vhodné pre všetky plemená psov v každom veku.

3. Ak sa obávate, že musíte používať množstvo doplnkov potravy

Nie, v prípade, že kŕmite s kompletným BARF menu doň už nemusíte nič pridávať. MUSH je kompletné surové krmivo, ktoré obsahuje surové mäso, kosti, orgány a malé množstvo zeleniny a oleja. To znamená, že hotový BARF obsahuje všetky výživné látky, ktoré pes pre svoj život potrebuje. Samozrejme, každý pes je individuálny, preto je dôležité sledovať zdravie vášho psa a prípadne pridať do jeho potravy to, čo považujete za potrebné.

hotovy barf mush mus vaisto barf
 

4. Ak neviete, ako BARF krmivo dávkovať

Dospelý pes kŕmený surovou potravou by mal dostať 2 až 5% vlastnej hmotnosti.

Odporúčané množstvo pre dospelého psa je 2.5%. Každý pes je jedinečný a optimálne množstvo kŕmenia závisí od faktorov ako je vek, aktivita, metabolizmus a prostredie. Pravidelne venujte pozornosť zdravotnému stavu vášho psa. Ak váš pes vyzerá príliš chudo, dajte mu viac jedla. Ak má váš pes nadváhu, doprajte mu menej potravy. Ak má nejakú špeciálnu zdravotnú kondíciu, vtedy zvážte používanie doplnkov potravy.

Dobrým pravidlom je dať psovi rovnaké množstvo masových guliek MUSH Vaisto, ako je jeho hmotnosť v kg. Pes s hmotnosťou 10 kg by skonzumoval denne 10 guliek. Veľmi malé psy majú tendenciu jesť o niečo viac. Napríklad 5 kg pes môže potrebovať 6 alebo 7 guliek, aby si udržal ideálnu hmotnosť. Veľmi veľké psy potrebujú paradoxne o niečo menej potravy. 40 kg psovi môže stačiť konzumácia 30 až 35 mäsových guliek denne.

5. Ak si nie ste istý, ako často kŕmiť psa BARFom

Odporúčame kŕmiť dospelého psa surovou stravou iba raz denne, pretože tak je pre neho prirodzené. Vo voľnej prírode psy jedia denne jedno veľké jedlo a zvyšok dňa sa postia. Niektoré psy môžu byť veľmi rozrušené alebo dokonca môžu odmietnuť jesť úplne, ak dostávajú jedlo príliš často. Avšak ak je váš pes zvyknutý jesť častejšie ako raz denne, môžete bez obáv pokračovať v kŕmení s rovnakou frekvenciou ako pred BARFom.

6. Ak sa obávate, že pes odmietne surové krmivo

Môže chvíľu trvať, kým si váš pes zvykne na niečo nové. Je úplne normálne, že pes reaguje negatívne, keď prechádzate z granúl na surové krmivo. Niekedy pes nie je zvyknutý na tak výživné jedlo. Taktiež nie je nič nezvyčajné, že na začiatku pes zvracia kúsky kostí, ktoré nebol schopný stráviť. Tieto príznaky zvyčajne skončia do týždňa, ale niekedy môže trvať aj dva týždne, kým si pes zvykne na nové krmivo.

MUSH VAISTO - hotový BARF, aký zamýšľala príroda

  • Ingrediencie pochádzajú od miestnych fínskych farmárov, ktorým MUSH dôveruje.
  • Pri fínskom chove dobytka sa používa minimum antibiotík.
  • Výrobky sú 100% prírodné. Nenájdete v nich žiadne nežiadané prísady, konzervačné látky ani obilniny.
  • Ide o kompletné krmivo s vyváženým množstvom mäsa, kostí, orgánov a zeleniny. Výrobky sú zmrazené v surovom stave. Týmto spôsobom sa čo najlepšie zachovajú živiny v surovinách.
  • Každé menu obsahuje mäso, kosti a orgány z troch rôznych zvierat, čo psovi poskytuje rôzne zdroje bielkovín.
  • MUSH je veľmi ľahké podávať, pretože je pred-porciované v mäsových guľkách vážiacich cca 25 gramov.
  • Vďaka tomu je ľahké spočítať, koľko krmiva by ste mali psovi dať. Napríklad ak váš pes potrebuje 100 gramov, dáte mu iba 4 mäsové guľky (4 x 25g)