Mrazený BARF je dočasne možné objednať iba na osobný odber🥩

Recenzia na škrabadlo Singha od Ciri Lion Cub

Od uvedenia designových škrabadiel ZuzaloPetHome na trh prešlo už pár mesiacov, preto sme poprosili jednu z našich prvých a stálych mačacích zákazníčok Ciri Lion Cub o recenziu na náš bestseller Singha. Prečítajte si, ako to dopadlo 🙂 

Škrabadlo Singha prišlo zabalené v bublinkovej fólií a v krabici na mieru zhruba po 10 dňoch od objednávky. O dlhšom výrobnom čase môj človek vedel, podľa Zuzalo sa ich však na to zákazníci pýtajú často, preto to zopakujem aj tu: väčšina škrabadiel nie je skladom, začne sa pre vás vyrábať na mieru až po tom, ako si ho objednáte. Je to preto, že pre také množstvo modelov a farieb by asi museli postaviť samostatný sklad. Čakacia doba sa preto odhaduje na zhruba 14 dní. Ja som si zatiaľ brúsila pazúriky na gauči, takže za mňa bolo toto čakanie v poriadku.

Podozrivý nový predmet v obývačke som najskôr skontrolovala vizuálne a čuchovo zo všetkých strán. Som totiž nesmierne zvedavá. Škrabadlo meria niečo cez pol metra a je neuveriteľne ľahké. Aspoň podľa môjho človeka. Za mňa môžem potvrdiť, že aj keď váži asi toľko čo ja, je veľmi stabilné a ani raz sa pod tlakom mojich výjazdov neposunulo zo svojej polohy. Na druhej strane musím aj priznať, že ho mám postavené pri stene.

Po vybalení mi môj človek rukou naznačil škrabkanie po povrchu škrabadla a keďže som nesmierne inteligentná mačička, vyskočila som naň a zostala som sa naňho pozerať. V tej chvíli okolo mňa preletel pestrofarebný votrelec na paličke a pristál na kartónovom povrchu škrabadla. Stačilo jedno načiahnutie za votrelcom a moje pazúriky pocítili príjemné objatie kartónu. Následne sme sa s votrelcom začali naháňať, pričom som každých pár sekúnd skočila na škrabadlo a dopriala si to slastné škrabkanie znova. Už som vám hovorila, že najlepšie škrabkanie je v zápale lovu? 

No a takto to pokračuje už vyše mesiaca. Škrabadlo položené vedľa postele používam niekoľko krát za deň. Najviac som si obľúbila sedieť v priehlbine v strede, odkiaľ mám najlepší prístup k vyvýšeným bočným častiam. Vidno, že pri navrhovaní mysleli na anatómiu mačacieho tela. Zatiaľ na ňom nespávam, uprednostňujem teplučko postele môjho človeka, ale je to moja základňa na každý lovecký výpad. Môj človek je vraj sklamaný, že som sa ešte nepokúšala napchať do medzery v strede škrabadla, vraj by z toho bola pekná fotka. Nuž, som mačka, nemôžem predsa počúvať jeho rozkazy, ak keby boli správne.

 

Nebudem vám klamať, po mesiaci javí škrabadlo mierne znaky použitia. Bodaj by nie, keď ho používa taká šelma ako ja! Môj človek však hovorí, že odolnosťou škrabadla je aj tak prekvapený. Navyše, keď za pár mesiacov či za rok zničím jednu stranu, škrabadlo sa jednoducho otočí na druhú stranu a môžem ho začať ničiť odznova.

 Toto je moje zhrnutie výhod škrabadla Singha po mesiaci používania: 

  • môžem potvrdiť vysokú výdrž a odolnosť
  • po zničení kartónu na jednej strane sa bude dať jednoducho obrátiť na druhú stranu
  • ergonomický dizajn vyhovuje môjmu mačaciemu telíčku
  • na jeho intuitívne používanie príde každá mačka za pár sekúnd
  • je vyrobené z ekologických materiálov

 Zhrnutie nevýhod škrabadla Singha:

  • dlhšia výrobná a doručovacia doba (cca 2 týždne)
  • zatiaľ som ho používala iba mesiac
  • niekomu môže vadiť logo Zuzalo na jednej z bočných strán, mne však určite nie 🙂
  • nedokáže mi ponúknuť mäsovú taštičku

 Pokiaľ ste si moju recenziu prečítali až doteraz, ďakujem! Prečítajte si aj o ďalších vlastnostiach škrabadla pre mačky Singha alebo si pozrite celú ponuku škrabadiel ZuzaloPetHome.