Mrazený BARF je dočasne možné objednať iba na osobný odber🥩

8 dôvodov, prečo vyskúšať krmivo od Lily’s Kitchen

lilys kitchen blog 2

8 dôvodov, prečo vyskúšať krmivo od Lily’s Kitchen

Po úspechu v zahraničí nastal čas, aby si krmivo Lily’s Kitchen získalo srdcia majiteľov a ich chlpáčov aj u nás! Pripravili sme pre vás 8 dôvodov, prečo by ste spolu s vaším psom alebo mačkou mali dať značke Lily’s Kitchen šancu. A nemusíte pri tom ani načrieť hlboko do vrecka.

1. Čerstvo spracované mäso je na prvom mieste v zložení

V receptúrach Lily’s Kitchen sa používa iba čerstvé alebo čerstvo spracované mäso, ktoré je ľahko stráviteľné. Nejde teda o žiadne kostné múčky alebo odpad z kafilérie. S výnimkou niektorých psích odmien je mäso vždy na prvom mieste v zložení. Okrem svaloviny sa využívajú aj vnútornosti, ktoré sú skvelým zdrojom vitamínov, minerálov a aminokyselín ako napríklad taurín, ktorý je nevyhnutnou zložkou v strave mačiek.

Vedeli ste, že 20 až 30% zloženia stravy vášho psa by malo mať rastlinný pôvod? V Lily’s Kitchen to vedia, preto je mäso vyvážené rastlinnou zložkou, ktorú tvoria rôzne druhy ovocia, zeleniny a byliniek. Pretože práve pestrosť je kľúčom k vyváženej strave.

Zelenina je tepelne upravená na pare, čím so zachováva ešte viac zdraviu prospešných látok. Z byliniek môžeme spomenúť napríklad okvetné lístky nechtíka lekárskeho, ktoré majú vynikajúce antioxidačné účinky a alebo šípky, ktoré sú bohaté na vitamín C. Taký koreň lopúcha obsahuje cenné vitamíny a minerály, zatiaľ čo zlatobyľ má holistické účinky pre celkové zdravie zvieraťa.

lily's kitchen lilys chicken duck promo 2
 

2. Krmivo Lily’s Kitchen je veľmi dobre prijímané aj vyberavými chlpáčmi

Jeden z najdôležitejších bodov (minimálne pre vášho chlpáča) – krmivo Lily’s Kitchen psom a mačkám chutí. Naši zákazníci prisahajú všetkými štyrmi labkami! Presvedčte sa o tom sami – napríklad vanička z organického mäsa začína už na 1.69 € a mäsové paté pre mačky kúpite za 1.09 €.

3.  Skvelý pomer ceny a kvality

Lily’s Kitchen sa vyrába v Európe, konkrétne vo Veľkej Británii. Najmodernejšie výrobné postupy umožňujú zachovávať skvelý pomer ceny a kvality krmiva a zároveň v receptúrach využívať iba kvalitné ingrediencie.

4. Lily’s Kitchen získala udržateľný certifikát pre zodpovedné firmy B Company

Lily’s Kitchen je prvou spoločnosťou na svete, ktorá vyrába krmivo pre domáce zvieratá a zároveň získala aj certifikáciu B Corporation. Je to certifikácia pre firmy, ktoré vykazujú vysokú sociálnu a environmentálnu zodpovednosť a transparentnosť.

Označenie B Corp si môžete predstaviť ako to, čo je označenie FairTrade pre kávu alebo banány. Kúpa produktov alebo služieb od certifikovaných B Corporation je spôsob, ako môžu spotrebitelia ukázať, že na zodpovednom správaní sa firiem záleží. 

5. Produkty majú krásne obaly, ktoré sa jednoducho recyklujú

Tento bod sme si jednoducho nemohli odpustiť. Ak máte radi pekné veci tak ako my, určite oceníte, že produkty Lily’s Kitchen sú vydarené po všetkých stránkach, vrátane tej vizuálnej!

Granule Lily’s Kitchen sú balené v hrubých papierových vreciach, takže nemusíte rozmýšľať, do ktorého recyklačného koša patria. (Áno, presne tak, do papiera.)

Vaše dizajnuchtivé srdiečko možno potešia aj limitované edície na Haloween alebo Vianoce. Raz darmo – Lily’s Kitchen je značka pre psy a mačky s dobrým vkusom!

6. Krmivá sú dostupné aj v organickej verzii

Postupne do ponuky zaraďujeme aj mokré krmivo, ktoré obsahuje mäso organického pôvodu. Áno, teraz si môžete povzdychnúť, že váš pes jedáva lepšie ako vy 🙂

lilys roayal warrant lily's kitchen
 

7. Lily’s Kitchen nájdete aj na britskom kráľovskom dvore

Pozorní zákazníci si na obale produktov Lily’s Kitchen môžu všimnúť honosné logo s textom: Royal Warrant by Appointment to HRH The Prince of Wales.

Royal Warrant, v preklade kráľovské menovacie listiny sa vydávajú od 15. storočia podnikateľom, ktorí dodávajú tovar alebo služby kráľovskému dvoru alebo členom kráľovskej rodiny. Listina umožňuje dodávateľovi propagovať skutočnosť, že dodáva tovar kráľovskej rodine, čím rastie prestíž jeho značky. Čo to pre vás znamená? S Lily’s Kitchen si bude váš pes či mačka papkať ako na kráľovskom dvore!

lily's kitchen lilys kitchen cat macka
 

8. Lily’s Kitchen je značka od psíčkarov pre psíčkarov a psíčkov (a mačičky, samozrejme)

Lily’s Kitchen bola pôvodne vytvorená pre jednu veľmi špeciálnu border teriérku s menom Lily. 

Pred viac ako desiatimi rokmi sa Henrietta, majiteľka Lily, snažila nájsť na trhu krmivo plné poctivých a prírodných surovín. Potom, čo Lily ochorela a trpela bolestivou a svrbiacou pokožkou, začala Henrieta pre Lily variť doma.

Krmivo malo veľký úspech najskôr u Lily, potom u kamarátov a známych, až sa Henrietta rozhodla zostaviť s pomocou veterinárov a odborníkov výživné krmivo pre psy a mačky, ktorému môžu majitelia dôverovať (a nebudú musieť poctivé krmivo vyvárať doma, ako to robila ona).

A tak sa zrodila Lily’s Kitchen – z domácej kuchyňe Lily a Henrietty.

Zdroje informácii a obrázkov použité v článku:
  • Lily’s Kitchen UK
  • Royal Warrant
  • Kentish Towner
  • Aaron Hinchion