Mrazený BARF je dočasne možné objednať iba na osobný odber🥩

CHONDRO Ball kolagénový doplnok na kĺby pre psov

Kód: 36094 36093 Zvoľte variant
€9,95 €16,95 od €9,95 €19,90 / 1 kg €16,95 / 1 kg
Skladom Skladom Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Kompletná a veľmi silná výživa kĺbov, väzov a šliach pre psov.

Obsahuje všetky stavebné zložky na tvorbu, regeneráciu a udržanie zdravej kĺbovej chrupavky a väzov.

Má formu pamlsiek – zabezpečuje jednoduché podávanie kdekoľvek.

Dostupná a praktická kompletná výživa kĺbov a šliach.

 Vysoká účinnosť vďaka prídavku MSM a vitamínu C.

  Stačí 1 guľa / 10 kg hmotnosti psa.

   Spotreba do 31.2.2024.

Detailné informácie

100% krmivo bez nezmyslov
100% krmivo bez nezmyslov
Ponúkame iba kvalitné krmivo so zložením bez nezmyslov
Doprava zdarma
Doprava zdarma
K nákupu nad 59 € vám máte dopravu zdarma
Tovar posielame ihneď
Tovar posielame ihneď
Tovar skladom vám zašleme ihneď
Vernostná zľava 3%
Vernostná zľava 3%
Registrovaní zákazníci dostanú automatickú zľavu 3%

Podrobný popis

Kolagénová guľa s chondroprotektívmi je kompletná a veľmi silná výživa kĺbov, väzov a šliach pre psov. Vo vysokej miere obsahuje všetky stavebné zložky potrebné na tvorbu, regeneráciu a udržanie zdravej kĺbovej chrupavky a väzov.

Na CHONDRO Ball oceníte, že:

Má formu pamlsiek - zabezpečuje jednoduché dávkovanie kdekoľvek.

Ide o dostupnú a praktickú kompletnú výživu kĺbov a šliach.

Vysoká účinnosť vďaka prídavku MSM a vitamínu C.

Stačí 1 guľa / 10 kg hmotnosti psa.

Kolagénový doplnok výživy Chondro Ball obsahuje látky podporujúce tvorbu a regeneráciu buniek chrupaviek a kostí. V jednej guli s priemerom 35 mm a hmotnosťou 30 g je toľko protektívnych živín, koľko akútne potrebuje pes na každých svojich 10 kg váhy. Toto množstvo je teda plne dostačujúce nie len pre prevenciu výživy a ochrany kĺbových chrupaviek, ale aj pre začínajúce bolestivé prípady.

Kolagénová guľa Chondro Ball vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje lubrikáciu kĺbovej tekutiny, predchádza problémom s kĺbmi a pomáha už pri vzniknutých pohybových problémoch u psov. Zmes obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa v kĺboch, tkanivách a chrupavke vyskytujú. Pridaný vitamín C a MSM ešte viac zvyšujú vstrebávanie látok do kĺbového aparátu. Zloženie je navrhnuté tak, aby bola zaistená maximálna účinnosť a tiež vzájomná podpora jednotlivých živín.

Kolagénová guľa má výraznú chuť a mäsovo-olejnatú vôňu a psy ju veľmi ochotne prijímajú aj po kŕmení alebo v strese a iných nepriaznivých podmienkach.

Čo obsahuje jedna CHONDRO BALL?

Základ tvorí extrudovaná zmes krmiva Hovädzí Roastbeef od českej značky KH (konkrétne zloženie nižšie) a tepelne upravená ryžová múka. Ďalej sú pridávané nasledujúce učinné látky (množstvo je uvádzané na 1 guľu, ktorá má váhu 30g)

 hovädzí kolagén vločkovaný - 3250 mg

hovädzí kolagén hydrolyzovaný - 2700 mg

rybí tuk,

sušené vajcia a múčka z vaječných škrupín (zdroj organického vápnika - 1250 mg

 krilová múčka,

glukosamín sulfát - 1230 mg

MSM - 1200 mg

pečeňový proteín,

morská riasa Kelpa,

vitamín C,

organický fosfor - 450 mg

Chondroiitín sulfát - 250 mg

jód 2,5 mg

Obsah základných živín v zmesi: bielkoviny 30%, tuk 12%, škrob 3,5%, popol 9%, vláknina 2,5%, vlhkosť 18%.

Dávkovanie

Akútne: Pri bolestivosti kĺbov alebo už poškodených chrupavkách, či u psov vo vysokej záťaži: Na 8 kg hmotnosti psa / 1 ks gule / deň. U veľkých psov nad 50 kg/8 ks/deň. U malých plemien do 10 kg/1 kus/deň. U starých psov s významne poškodeným kĺbovým aparátom podávajte trvalo akútnu dávku. Pri akútnych problémoch platí, že viac je lepšie.

Preventívne: 1 ks gule / 10 kg / deň. Nad 50 kg / 6 ks / deň. U veľkých a obrých plemien psov je vysoké riziko poškodenia kĺbového aparátu vďaka ich hmotnosti, často aj genetike. Veľké plemená by mali trvalo dostávať kĺbovú výživu ako doplnok krmiva najneskôr od 6 mesiacov života. Rovnaké riziko je aj u stredných plemien, ak sú vo vysokej záťaži - šport, výcvik.

Preventívne podávajte asi 3 - 4 mesiace, potom je možná (nie však nutná) prestávka na cca mesiac a následne prípravok opäť začnite podávať. U starých psov, šteniat či psov s poškodením chrupaviek podávajte bez prestávok. 

U šteniatok: U šteniat veľkých a obrích plemien je možné začať pridávať kolagénové gule už od 4-6 týždňa veku, kedy pozvoľna začína osifikácia bedrového kĺbu. Po túto dobu nezaťažujte šteňa vyššou záťažou - napr. skoky z výšok na zem (z auta, z pohovky, stoličky, atď.), ani nadmerne dlhými vychádzkami.

Kolagénové gule umožňujú veľmi jednoduché a pohodlné dávkovanie. Ideálne je podávať gule medzi kŕmnymi dávkami, ale nič sa nestane, keď ich pes dostane aj pri/po kŕmení. Rovnako tak je možné gule podávať pri kŕmení mäsom alebo do varenej zeleniny, ryže, cestovín, mäsových konzerv, atď.

Poznámka výrobcu k dávkovaniu: Pri drahých kĺbových zmesiach je veľmi často uvádzané nízke dávkovanie a to predovšetkým z komerčného dôvodu, aby zmes vyzerala, že aj napriek svojej vysokej cene vydrží chovateľovi dlho. Bohužiaľ to ale psovi príliš neprospeje, pretože dávky sú často na prahu pozitívneho účinku a tak sa na zdraví psa prejavia až za dlhú dobu. Dávkovanie CHONDRO BALLS vychádza z poznatkov reálnej praxe v kĺbovej výžive a tak uvádzame dávky, ktoré sú účinné už po kratšom čase užívania.

Prípadný omyl v dávkovaní (pri vyššej jednorazovej dávke o pár kusov) psovi kolagénovej gule nijako neuškodí. Ide o produkt z prírodných surovín, ktoré nie sú ani vo vysokej dávke pre zviera toxické. Len pri veľmi vysokej dávke, napr. nekontrolovateľným požitím psom, môže mať pes dočasne plynatosť alebo hnačku z nadbytku bielkovín.

Skladovanie a spotreba: Skladujte v uzavretom, nepriedušnom PVC obale, v suchu, tme a chlade, bez nárazového striedania teplôt (inak by sa mohla kondenzovať voda na stenách obalu a výrobok by mohol splesnivieť). Nevystavujte ho ani vysokým teplotám napr. v aute alebo na slnku. Pri vysokých teplotách (nad cca 28 °C) výrobok mäkne. Psovi to ale nevadí a môže guľu skonzumovať. Spotrebujte najlepšie do 3-4 mesiacov od zakúpenia pri skladovaní do 10 °C.

Skladovanie počas leta, na cestách a podobne: Dlhodobo uchovávajte gule najlepšie v chladničke. Pri skladovaní mimo chladničky v lete spotrebujte ideálne do 60 dní, podľa teplotných podmienok. V zimnom období v nevykurovanej miestnosti spotrebujte do 5 - 6 mesiacov, do nástupu okolitých teplôt nad 18 ° C, alebo dajte do chladničky. Týždenný pobyt na závodoch aj v horúčave výrobku neuškodí, pokiaľ je ideálne v papierovom obale. Pozor na ponechanie výrobku na priamom slnku v lete. Pri dlhšom pôsobení (hodina a viac) môže dôjsť k zapareniu, predovšetkým v PVC obaloch a úplnému znehodnoteniu produktu - pes ho nebude chcieť žrať. Dbajte na to, aby bol výrobok vždy v tieni. V takých prípadoch, kedy sa očakávajú vysoké teploty ( nad 30 ° C ) sú ideálne papierové obaly, ktoré "dýchajú" a nezvyšujú enormne vnútornú teplotu výrobku.

Význam jednotlivých zložiek v zložení:

Kolagén hovädzí vločkovaný - Unikátne doplnkové krmivo z veľmi jemných vločiek, technologicky upraveného črevného kolagénu, ktorého stráviteľnosť je cez 87%. Vločky obsahujú vysoké množstvo kolagénnych bielkovín z prirodzeného zdroja kolagénu. Ide o českú patentovanú výrobu, ale napriek tomu o pomerne málo známu surovinu medzi výrobcami. Kolagénové vločky majú okrem toho aj veľmi vysoký obsah minerálnych látok (železo, horčík, mangán, fosfor) a sú zdrojom aminokyselín.

Hydrolyzovaný hovädzí kolagén - je hydrolyzovaná kolagénna bielkovina, ktorá je hydrolýzou štiepená až na základné peptidy (aminokyseliny). Malá veľkosť týchto peptidov predurčuje ich vysokú stráviteľnosť a využiteľnosť (cez 95%) pri zabudovaní do chrupavkového tkaniva. Tento typ kolagénu tvorí základnú stavebnú hmotu spojivových tkanív, teda chrupaviek, väziva a šliach. Je veľmi odolný v ťahu, preto je dôležitým prvkom na spevnenie celého pohybového aparátu. Kolagén sa vyskytuje aj v kostiach a koži.

Glukosamín sulfát - je to najpoužívanejšia látka v kĺbovej výžive. Je to zdroj glukosamínu, látky prirodzene sa vyskytujúce v kĺbových chrupavkách. Glukosamín je v organizme východiskovou surovinou pre syntézu kyseliny hyalurónovej obsiahnutej v kĺbovom maze a pre syntézu Proteoglykánov - základných stavebných kameňov chrupavky. Tie tvoria s kolagénom pevnú, ale pružnú hmotu chrupavky. Glukosamín sulfát spoločne s Chondroitin sulfátom zodpovedá za regeneráciu kĺbových chrupaviek a tkanív, tým aj za zlepšenie pohyblivosti zvieraťa.

MSM - Methylsulfonylmetán je zdrojom organickej síry ( 34 % ) a nachádza sa vo všetkých typoch kolagénnych vlákien. Je nutný pre správne začlenenie kolagénu v chrupavkách. MSM sa podieľa aj veľmi významnou mierou na obmedzení bolestivosti kĺbov - pre psa ide o prirodzené analgetikum. Má výrazné antioxidačné a detoxikačné účinky, čím prispieva k odbúraniu poškodeného tkaniva aj k potlačeniu bolesti – má protizápalový účinok. Priaznivo tiež pôsobí na vzhľad kože, srsti a pazúrov. Jeho účinnosť sa taktiež podstatne zvyšuje v kombinácii s vitamínom C.

Vitamín C ( kyselina L-ascorbová ) - významne podporuje stavebné funkcie v metabolizme Chondroitín sulfátu a MSM. Podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré majú veľký význam v imunite psa. Vitamín C má tiež vysoký antioxidačný účinok.

Chondroitín sulfát - ide o polysacharid, ktorý pozitívne ovplyvňuje metabolickú rovnováhu chrupaviek. Prispieva k udržaniu pružnosti a pohyblivosti kĺbov. Podporuje aj využitie vápnika a fosforu v tele. V súčinnosti s vitamínom C sa výrazne zvyšuje jeho účinnosť. Aj malé množstvo Chondroitínu, v spoluúčasti s ostatnými vyššie uvedenými látkami, má veľký vplyv na ochranu chrupavkového tkaniva.

Arktický Krill - Krill je súhrnné označenie pre malé morské kôrovce žijúce vo svetových oceánoch predovšetkým v polárnom páse. Je vynikajúcim zdrojom: Vysoko stráviteľných bielkovín. Vitamínov rozpustných v tukoch ( D, E, K, A ). Karotenoidov Kantaxantínu a Astaxantínu - sú to silné to silné prírodné farbivá a antioxidanty. Betakaroténu - ide o provitamín vitamínu A a taktiež významný antioxidant a prírodné farbivo. Hydrolytických enzýmov - štiepia tuky s obsahom fosforu ( fosfolipidy ), proteíny, nukleové kyseliny a cukry. Nenasýtených mastných kyselín Omega 3 a 6. Antioxidantov a predovšetkým látok podporujúcich výživu kĺbov, šliach a väzov.

Sušené vajcia - Vysoko stráviteľná, sušená zmes žĺtkov a bielkov v prirodzenom pomere. Pre psov má preukázateľný, veľmi pozitívny vplyv na zvýšenie vlastnej imunity. Dôležitý zdroj širokého spektra živín, kde mnohé z nich sú synergentné (podporujúce) s inými živinami. Sušené vajcia majú najvyváženejší obsah nutrične významných látok zo všetkých prirodzených surovín vhodných pre psov. Straviteľnosť je cez 98%!

Sušný žĺtok - Unikátny, vysoko stráviteľný a bohatý zdroj živín pre šteňatá i dospelých psov. Vynikajúci doplnok stravy aj pre chorých a starých psov - mnohokrát vráti psa späť do života! Radím ho preto do všetkých významných doplnkov výživy pre psov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: